Menu

Eksploatacja/serwis

 

Eksploatacja

  • W przypadku używania dmuchawy do napowietrzania wody w akwariach, stawach, itp. nie dopuść, aby woda dostała się do dmuchawy, ustawiając ją nad poziomem wody.
  • Pamiętaj, że dmuchawa jest zaprojektowana tylko i wyłącznie do pompowania powietrza, nie do pompowania cieczy lub gazów.
  • Średnica oraz długość przewodu mają wpływ na działanie dmuchawy. Aby uniknąć gorszej wydajności dmuchawy należy przestrzegać podanych zasad:
  • wewnętrzna średnica przewodu powinna być, co najmniej równa zewnętrznej średnicy wylotu pompy,
  • w przypadku przewodów dłuższych niż 10m, należy użyć przewodu o średnicy o jeden rozmiar większej,
  • nie należy używać przewodów, które są nieobrobione, skręcone lub mocno zgięte.
  • Dławienie przepływu powietrza poprzez zmniejszanie otworu wylotowego prowadzi do przegrzania i przedwczesnego zużycia dmuchawy.
  • W żadnym wypadku nie należy smarować dmuchawy.
  • Temperatura otoczenia nie powinna spaść poniżej -5 ° C oraz nie przekraczać +40 °C

Serwis

Podstawowymi częściami zamiennymi dmuchaw są blok komory (zawierający komplet membran) i filtr powietrza. Cykl wymiany bloku zależy jest od warunków pracy dmuchawy, ale zaleca się wymianę co ok. 2 lat. Filtr należy czyścić lub wymieniać co 3 miesiące.

Wspomniane terminy wymiany bloku komory dmuchawy dotyczą jedynie pracy dmuchawy w warunkach zalecanego ciśnienia roboczego (patrz parametry pracy dmuchaw).

Te podstawowe czynności, przy założeniu właściwej eksploatacji zgodnej z instrukcją obsługi, gwarantują długą i bezawaryjną pracę dmuchawy bez konieczności wymiany innych, droższych części zamiennych, jak elektromagnesy bądź pręt uruchamiający.

Dodatkowym zabezpieczeniem dla modeli LP-150/200, LW-240 jest dodatkowy bezpiecznik, który w przypadku uszkodzenia membrany lub nienormalnej pracy pręta, odcina zasilanie dmuchawy, aby zapobiec dalszym poważniejszym zniszczeniom. Bezpiecznik jest resetowany, jednak jego powtórne wyłączenie może sugerować poważniejszy problem i należy wtedy bezpiecznik wymienić na nowy wraz z wymianą bloku komory.

Modele AP-60N, AP-60/80, AP-80H, AP-100 oraz AP-120 są wyposażone w zintegrowany wyłącznik ochronny membrany. Wyłącza on dmuchawę w przypadku pęknięcia membrany.

Zalecana jest naprawa i wymiana części u autoryzowanego dystrybutora.

Szukasz - zadzwoń - pomożemy

+48 61 8202011

Szybki kontakt

AKWATECH SYSTEMY Sp. z o.o. Sp.K.

ul. Serbska 4
61-696 Poznań
tel. +48 61 8202011
e-mail: info@akwatech.pl

Yasunaga

YASUNAGA cieszy się zaufaniem w branżach ochrony środowiska, hodowli ryb, medycznej i pomiarowej już od początku produkcji dmuchaw w 1972 roku.

czytaj więcej >>